Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ochotnicy Górnej

Stronę tworzą uczniowie szkoły przy nadzorze nauczycieli   Szkoła na Facebook
    


Już pływam         


Strona WWW naszej szkoły otrzymała: CERTYFIKAT ZDAMY.PL
- STRONA PRZYJAZNA MŁODZIEŻY !!! 

 


Zostań znajomym swojego dziecka - kliknij!


Zapraszamy również na stronę gimnazjum znajdującym się w tym samym budynku: http://www.gimjamne.iaw.pl

 Zapraszamy na stronęSzkolnego Schroniska młodzieżowego: www.ssm.ochotnica.pl

Nasza szkoła leży w pięknej gorczańskiej wsi, koło czystego potoku Ochotnica. W budynku mieszczą się dwie Szkoły: Podstawowa i Gimnazjum. Szkoła Podstawowa liczy ok. 180 uczniów. Do szkoły dobudowana jest sala gimnastyczna. Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Ochotnicy Górnej położona jest w centrum wsi. W pobliżu szkoły znajduje się centrum handlowe, ośrodek zdrowia, Wiejski Ośrodek Kultury.

Od szkoły można wyruszyć w każdą stronę zboczami gór i podziwiając piękno terenu z miejsc widokowych dotrzeć do znanych szczytów: Gorca, Lubania czy Turbacza.
 W 1997 roku przy szkole została rozpoczęta budowa sali gimnastycznej. W 2002 roku w październiku sala została oddana do użytku dla dzieci. W latach 2010 - 2013 szkoła została przebudowana, dzięki czemu poprawiły się zdecydowanie warunki nauki. Uczniowie rozwijają swoje zainteresowania również na zajęciach pozalekcyjnych. Dużym powodzeniem cieszy się  w szkole istniejący od 1984 roku zespół muzyczny, prowadzony od początku przez nauczyciela muzyki mgr Stanisława Urbaniaka. Zespół bierze udział w przeglądach i konkursach zdobywając wysokie pozycje. Zespół uświetnia nie tylko akademie i uroczystości szkolne, ale również gminne. Istnieje też kółko informatyczne na którym tworzymy szkolną stronę internetową. Piszemy też teksty do gazetki szkolnej "Zyg-Zak", którą czytają nie tylko uczniowie ale również rodzice. Opiekunami wydawanej gazetki są: mgr Zofia Król i mgr Iwona Ziemianek. Mamy też drużynę harcerską "Sokoły" prowadzoną przez mgr Teresę Sejud; chodzimy chętnie na zbiórki i zloty.

     

Flag Counter

Wyswietlen: 112974