Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ochotnicy Górnej

Drodzy rodzice,

Nadszedł upragniony, zasłużony  czas wypoczynku dla uczniów i nauczycieli. Pragnę gorąco podziękować za współpracę, życzliwość  i Waszą codzienną troskę. Życzę radosnych, bezpiecznych wakacji. Niech ten czas przyniesie całym rodzinom wiele wspaniałych chwil  i pozwoli na zregenerowanie sił.

Z serdecznymi pozdrowieniami i wyrazami szacunku, 

Renata Rusnarczyk dyr. szkoły

 

Nagranie płyty przez szkolny zespół "Wesołe Nutki" 2018

Stronę tworzą uczniowie szkoły przy nadzorze nauczycieli   Szkoła na Facebook      

Uwaga Rodzice! substancje psychoaktywne!

 


Dziennik elektroniczny      Elektroniczna bibloteka szkolna   

Instrukcja założenia konta w dzienniku - kliknij! 

 

Strona WWW naszej szkoły otrzymała: CERTYFIKAT ZDAMY.PL
- STRONA PRZYJAZNA MŁODZIEŻY !!! 

 


Zostań znajomym swojego dziecka - kliknij!


Zapraszamy również na archiwalną stronę gimnazjum znajdującym się w tym samym budynku: http://www.gimjamne.iaw.pl

 Zapraszamy na stronęSzkolnego Schroniska młodzieżowego: www.ssm.ochotnica.pl

Nasza szkoła leży w pięknej gorczańskiej wsi, koło czystego potoku Ochotnica. W budynku mieszczą się dwie Szkoły: Podstawowa i Gimnazjum. Szkoła Podstawowa liczy ok. 180 uczniów. Do szkoły dobudowana jest sala gimnastyczna. Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Ochotnicy Górnej położona jest w centrum wsi. W pobliżu szkoły znajduje się centrum handlowe, ośrodek zdrowia, Wiejski Ośrodek Kultury.

Od szkoły można wyruszyć w każdą stronę zboczami gór i podziwiając piękno terenu z miejsc widokowych dotrzeć do znanych szczytów: Gorca, Lubania czy Turbacza.
 W 1997 roku przy szkole została rozpoczęta budowa sali gimnastycznej. W 2002 roku w październiku sala została oddana do użytku dla dzieci. W latach 2010 - 2013 szkoła została przebudowana, dzięki czemu poprawiły się zdecydowanie warunki nauki. Uczniowie rozwijają swoje zainteresowania również na zajęciach pozalekcyjnych. Dużym powodzeniem cieszy się  w szkole istniejący od 1984 roku zespół muzyczny, prowadzony od początku przez nauczyciela muzyki mgr Stanisława Urbaniaka. Zespół bierze udział w przeglądach i konkursach zdobywając wysokie pozycje. Zespół uświetnia nie tylko akademie i uroczystości szkolne, ale również gminne. Istnieje też kółko informatyczne na którym tworzymy szkolną stronę internetową. od 2012 roku pręznie działa druzyna harcerska "Sokoły" prowadzona przez mgr Teresę Sejud i mgr Monikę Gierczyk; chodzimy chętnie na zbiórki i zloty. W okresie Bozego Narodzenia przywozone
do nas przez harcerzy Światełko Betlejemskie.

               

 Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

 

Flag Counter

Wyswietlen: 152675