Menu: Menu główne -> Schronisko Młodzieżowe

 

Stronę prowadzi: Lidia Chrobak z kl. II gimnazjum

Szkolne Schronisko Młodzieżowe - www.ssm.ochotnica.pl

 

Szkolne Schronisko Młodzieżowe należące do naszej szkoły, leży w pięknej krajobrazowej okolicy, znajdującej się na samym końcu Ochotnicy Górnej. Schronisko jest wykonana z drzewa. Wokół niego rosną przepiękne drzewa między innymi klony.  W salach są łóżka, które pozwalają turystom na pełny  odpoczynek. Mieści się ona między osiedlem Forendówki i Furcówki. Leży w pięknej górzysto, krajobrazowej Ochotnicy Górnej, która słynie ze świeżego powietrza, ostrej zimy, gdzie narciarze mogą zjeżdżać na nartach i o czystych źródłach. Od schroniska prowadzi szlak między innymi na Turbacz, Lubań i Gorc. Dawniej była tam szkoła podstawowa.

Obecnie w pobliżu schroniska zostało oddane do użytku nowoczesne boisko sportowe "Orlik", z którego można korzystać.

 

Od 1 stycznia 2010 r. trwały prace przy rozbudowie schroniska. Została dobudowana nowa kondygnacja; a pokoje zostały dostosowane do nowoczesnych standardów.

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Od 1 stycznia 2011 r. można w pełni korzystać z wyremontowanego schroniska. Przy każdym pokoju jest łazienka z prysznicem, umywalką i ubikacja. Przy schronisku do dyspozycji kort tenisa ziemnego, zaś po drugiej stronie drogi boisko sportowe "Orlik".

Od schroniska można robić wypady w góry (bardzo blisko Turbacz, Gorc i Lubań).

Zobacz galerię schroniska obecnie:

   

   

   

Serdecznie zapraszamy do korzystania ze schroniska.

Tel.: (18) 262-41-39