Menu: Menu główne -> Harcerstwo

ROK HARCERSKI 2018/2019

Stronę prowadzi Wiktoria Szlaga z kl.7

 

9 drużyna podhalańska im.Olgi i Andrzeja Małkowskich

 

 Naszymi druhnami są: mgr Teresa Sejud oraz mgr Monika Gierczyk

  Do  harcerstwa należą:

   Klasa 6                                               

Aleksandra Król 

Anna Foks

Małgorzata Królczyk

Ewa Kołaciak

Kinga Kołaciak

Patrycja Czajka

 

Klasa 7

-Ewa Jurkowska

-Ewelina Czajka

-Wiktoria Szlaga

 

Klasa 2 gim.

-Wiktoria Królczyk

-Natalia Nogawka

-Kinga Czajka

-Wojciech Kowalczyk

-Marcin Jagieła

-Wojciech Jagieła

 

Klasa 3 gim.

-Małgorzata Czajka

-Antoni Faron

-Jan Jagieła

 


 

 

 

 

 

 

 


 

WYDARZENIA 2016/2017

 

Wakacje

 

Od 1 lipca do 14 lipca harcerze  z naszej szkoły   wyjechali na dwutygodniowy wyjazd nad morze do Pogorzelicy. Spali pod namiotami w obozie harcerskim. Zwiedzali pobliskie miejsca między innymi Krainę Słowian i Latarnię w Niechorze. Opalali się na plaży i kąpali w morzu. Codziennie rano o godzinie 7.00 budzono ich dzwonkiem.

 

 

 

Tablica pamiątkowa

26 pażdziernika odbyło się poświęcenie tablicy upamiętniającej ks.Leopolda Misterkę,na którą zostali zaproszeni harcerze z naszej szkoły. Niektórzy  harcerze pełnili wartę od godz 16 do godz 18. Ciekawe czy bolały ich nogi?

 

 

Krzyż na wzgórzu Iwankoskim

W piątek (11.11.2016 r.) harcerze z naszej szkoły zostali zaproszeni na mszę św,po której udali się na wzgórze Iwankowskie aby zapalić znicze i odśpiewać pieśni patriotyczne. Ale było zimno.

 

 

Rekolekcje  Góralskiej

Od 18 do 20 listopada w naszej miejscowości odbyły się Rekolekcje Góralskie na które zostało zaproszonych wielu gości. Ze względu na to ks.proboszcz poprosił harcerzy z naszej szkoły by pomagali w przygotowaniu np : rozdawaniu posiłku.

 

 

 

Festiwal Piosenki Patriotycznej

25 listopada 2016 r. odbył się Festiwal Piosenki Patriotycznej. Z naszej szkoły udzieł wzięły z kl 4 Martynka Kukuczka z kl 5 Katarzyna Bulanda i z  kl 6 Sylwia Bulanda, Ewa Jurkowska i Aleksandra Jagieła z czego Ewa zajęła 3 miejsce. Cały  ten Festiwal został zorganizowany pod przewodnictwem pani Moniki Gierczyk i pani Teresy Sejud. W nasze progi wkroczyły drużyny harcerskie z Białki,  Bukowiny,Skrzypnego i Jordanowa .Gratulujemy wszystkim zwycięzcom a  przede wszystkim Ewie.

 

 

Światełko Betlejemskie

W niedzielę (18.12.2016) harcerze z naszej szkoły oraz harcerze z Szaflar przynieśli do kościoła Światełko Betlejemskie. Po Mszy.św niektórzy harcerze udali się do WOK-u na poczęstunek,a potem ze światełkiem wyruszyli w delegację do Liberatora. Powrót został zaplanowany na godz 16:00.

 

 

Wycieczka do Budapesztu

W dniach od 24.02.2017 - 26.02.2017 r.odbyła się wycieczka do Budapesztu. W wycieczce brały udział drużyny harcerskie z Ochotnicy, Białki, Skrzypnego, Bukowiny Tatrzańskiej, Czerwiennego i Rogoźnika. Nasi harcerze zwiedzali dużo  ciekawych miejsc.m.in: Parlament, Plac Bohaterów, Kościół św. Macieja, Most Wolności, Kąpielisko Gellerta i Muzeum Marcepanu. Oprócz tego płynęli statkiem i występowali dla Polonii Węgierskiej w Domu Polskim. Niektórzy harcerze złożyli przyrzeczenie, z Ochotnicy była to Natalia Nogawka z klasy pierwszej gimnazjum. Bardzo jej gratulujemy tego, że mogłato zrobić w takim miejscu. Gdy przyjechaliśmy z Budapesztu odbył się apel na którym moglismy wysłuchać piosenki którą druhny ze Skrzypnego napisały specjalnie na cześć druha Radka

 

 

 Wydarzenia 2017/2018