Menu: Menu główne -> Harcerstwo

ROK HARCERSKI 2018/2019

Stronę prowadzi Wiktoria Szlaga z kl.7

9 drużyna podhalańska im. Olgi i Andrzeja Małkowskich

 

Naszymi druhnami są: mgr Teresa Sejud oraz mgr Monika Gierczyk

Do harcerstwa należą:

 

Klasa 6

Aleksandra Król 

Anna Foks

Małgorzata Królczyk

Ewa Kołaciak

Kinga Kołaciak

Patrycja Czajka

 

Klasa 7

Ewa Jurkowska

Ewelina Czajka

Wiktoria Szlaga

 

Klasa 2 gim.

Wiktoria Królczyk

Natalia Nogawka

Kinga Czajka

Wojciech Kowalczyk

Marcin Jagieła

Wojciech Jagieła

 

Klasa 3 gim.

 Małgorzata Czajka

Antoni Faron

Jan Jagieła

  

 

  

WYDARZENIA 2016/2017

 

Wakacje

Od 1 lipca do 14 lipca harcerze  z naszej szkoły   wyjechali na dwutygodniowy wyjazd nad morze do Pogorzelicy. Spali pod namiotami w obozie harcerskim. Zwiedzali pobliskie miejsca między innymi Krainę Słowian i Latarnię w Niechorze. Opalali się na plaży i kąpali w morzu. Codziennie rano o godzinie 7.00 budzono ich dzwonkiem.

Tablica pamiątkowa

26 pażdziernika odbyło się poświęcenie tablicy upamiętniającej ks.Leopolda Misterkę,na którą zostali zaproszeni harcerze z naszej szkoły. Niektórzy  harcerze pełnili wartę od godz 16 do godz 18. Ciekawe czy bolały ich nogi?

Krzyż na wzgórzu Iwankoskim

W piątek (11.11.2016 r.) harcerze z naszej szkoły zostali zaproszeni na mszę św,po której udali się na wzgórze Iwankowskie aby zapalić znicze i odśpiewać pieśni patriotyczne. Ale było zimno.

Rekolekcje  Góralskiej

Od 18 do 20 listopada w naszej miejscowości odbyły się Rekolekcje Góralskie na które zostało zaproszonych wielu gości. Ze względu na to ks.proboszcz poprosił harcerzy z naszej szkoły by pomagali w przygotowaniu np : rozdawaniu posiłku.

Festiwal Piosenki Patriotycznej

25 listopada 2016 r. odbył się Festiwal Piosenki Patriotycznej. Z naszej szkoły udzieł wzięły z kl 4 Martynka Kukuczka z kl 5 Katarzyna Bulanda i z  kl 6 Sylwia Bulanda, Ewa Jurkowska i Aleksandra Jagieła z czego Ewa zajęła 3 miejsce. Cały  ten Festiwal został zorganizowany pod przewodnictwem pani Moniki Gierczyk i pani Teresy Sejud. W nasze progi wkroczyły drużyny harcerskie z Białki,  Bukowiny,Skrzypnego i Jordanowa .Gratulujemy wszystkim zwycięzcom a  przede wszystkim Ewie.

Światełko Betlejemskie

W niedzielę (18.12.2016) harcerze z naszej szkoły oraz harcerze z Szaflar przynieśli do kościoła Światełko Betlejemskie. Po Mszy.św niektórzy harcerze udali się do WOK-u na poczęstunek,a potem ze światełkiem wyruszyli w delegację do Liberatora. Powrót został zaplanowany na godz 16:00.

Wycieczka do Budapesztu

W dniach od 24.02.2017 - 26.02.2017 r.odbyła się wycieczka do Budapesztu. W wycieczce brały udział drużyny harcerskie z Ochotnicy, Białki, Skrzypnego, Bukowiny Tatrzańskiej, Czerwiennego i Rogoźnika. Nasi harcerze zwiedzali dużo  ciekawych miejsc.m.in: Parlament, Plac Bohaterów, Kościół św. Macieja, Most Wolności, Kąpielisko Gellerta i Muzeum Marcepanu. Oprócz tego płynęli statkiem i występowali dla Polonii Węgierskiej w Domu Polskim. Niektórzy harcerze złożyli przyrzeczenie, z Ochotnicy była to Natalia Nogawka z klasy pierwszej gimnazjum. Bardzo jej gratulujemy tego, że mogłato zrobić w takim miejscu. Gdy przyjechaliśmy z Budapesztu odbył się apel na którym moglismy wysłuchać piosenki którą druhny ze Skrzypnego napisały specjalnie na cześć druha Radka

 

 Wydarzenia 2017/2018


100 Rocznica Odzyskania Niepodległosci

 

Każdego 11 dnia miesiąca odbywa się Msza św.  poświęcona 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w której biorą udział harcerze z naszej szkoły.


Uroczysta Msza św. na Studzionkach

1 maja 2018r. odbyła sie uroczysta Msza św. na Studzionkach na którą zostali zaproszeni harcerze z naszej szkoły. Zadaniem naszych harcerzy było pilnowanie porządku podczas Mszy.