Menu: Menu główne -> Sport w szkole

Stronę prowadzi Jolanta Ludwin z kl.5

2017/2018

 

W roku szkolnym 2017/2018 jest prowadzone kółko sportowe. Kółko prowadzi pan Andrzej Komorek. Do kółka należy około 20 uczniów. Zajęcia odbywają się na sali gimnastycznej w piątki na szóstej lekcji. Na zajęciach sportowych przeważnie gramy w piłke siatkową. W zeszłym roku nasza szkoła miała bardzo dobre osiągnięcia w zawodach w piłkę siatkową nasi chłopcy zajęli 2 miejsce. Trzymamy kciuki za naszych sportowców i mamy nadzieje żę ten rok będzie lepszy od poprzedniego.

Chłopcy z naszej szkoły zajęli 2 miejsce w powiecie! Piłka siatkowa

W dniu 09.03.2018r. na hali sportowej w LO w Krościenku nad Dunajcem, odbyły się zawody o mistrzostwo powiatu nowotarskiego w piłce siatkowej chłopców (gimnazjada).

 Ostatecznie nasi chłopcy zajęli 2 miejsce, polegli w finale, ze SP w Załucznem, niewielką różnicą punktów. Miejsce 3 zgarneła Szkoła Podstawowa ze Szczawnicy. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Jan Jagieła.

 Niestety do dalszych etapów zawodów (zawodów wojewódzkich), awansowała tylko pierwsza drużyna. Chodź w tym roku nie udało się osiągnąć 100% sukcesu, to rok temu ochotniczanie reprezentowali powiat w województwie i liczymy na to, że młodsze roczniki, będą kontunowały osiągnięcia w sitkówce.

 

Piłka ręczna - zawody gminne

Sprawozdanie z zawodów sportowych uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ochotnicy Górnej 

W dniu 6 lutego 2018r. w SP Ochotnica Dolna- Centrum odbyły się zawody sportowe w piłce ręcznej dla uczniów klas II i III gimnazjów z terenu Gminy Ochotnica Dolna.

Naszą szkolę reprezentowali:

Drużyna chłopców:

1.      Andrzej Królczyk

2.      Dawid Wójcik

3.      Jarosław Jagieła

4.      Hubert Jamiński

5.      Wojciech Kowalczyk

6.      Paweł Piszczek

7.      Dawid Wójcik

8.      Antoni Faron

9.      Przemysław Piszczek

10.  Jan Jagieła

 

Drużyna dziewcząt:

1.      Agnieszka Chrobak

2.      Ewa Czajka

3.      Patrycja Tarchała

4.      Agata Urbaniak

5.      Julia Rusnarczyk

6.      Gabriela Faron

7.      Kinga Jagieła

8.      Kinga Jandura

9.      Karolina Jandura

10.  Katarzyna Kapłaniak

 

Drużyna chłopców i dziewcząt z naszej szkoły zdobyła III miejsce.


 

Mecz towarzyski naszego gimnazjum z gimnazjum z Krakowa

8 lutego w naszej szkole został rozegrany towarzyski mecz naszych gimnzjalistów z przebywającymi na feriach uczniami gimnazjum z Krakowa.

I miejsce w Rejonowych zawodach w piłkę siatkową dla dziewcząt ze szkoły podstawowej

8 stycznia 2018 roku nasze koleżanki z klasy 6 wraz z nauczycielem wychowania fizycznego - panem Andrzejem Komorkiem pojechały do Krościenka nad Dunajcem na rejonowe zawody w piłkę siatkową. Ich drużyna w składzie: Katarzyna Bulanda-kapitan, Alicja Czajka, Patrycja Czajka, Katarzyna Hubiak, Aleksandra Król, Kinga Kołaciak, Ewa Kołaciak, Małgorzata Królczyk, Karolina Jamińska, Anna Foks, zdobyła I miejsce i razem ze Szczawnicą, która zdobyła II miejsce będą  reprezentowały nasz rejon na zawodach powiatowych w Krośnicy. Serdecznie gratulujemy dziewczynom i życzymy im dalszych sukcesów!

 


 

I miejsce w zawodach Rejonowych w Piłce siatkowej dziewcząt Gimnazjum

 

4 stycznia 2018 roku nasze dziewczyny z Ochotnicy Górnej zwycięstwem zapewniły sobie udział, podobnie jak druga drużyna turniej – SP nr 2 Krościenko- w zawodach powiatowych. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Julia Rusnarczyk –Szkoła Podstawowa Ochotnica Górna.

Dziewczyny pojechały w składzie: Katarzyna Bielska, Agnieszka Chrobak, Ewa Czajka, Gabriela Faron, Kinga Jagieła, Karolina Jandura, Kinga Jandura, Katarzyna Plewa, Julia Rusnarczyk, Patrycja Tarchała - to triumfatorki mistrzostw Ośrodka Sportowego Pieniny w siatkówce.


 

II miejsce w siatkówce Chłopców gimnazjum - rejon

Dnia 12.01.2018r.

Zawody ośrodka sportowego ”PIENINY” w siatkówce chłopców.

Nasi chłopcy z 3 i 2 gimnazjum zajęli 2 miejsce, ulegli Szkole Podstawowej ze Szczawnicy.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Jan Jagieła z 3 klasy gimnazjum.

Wyniki naszych meczów:

Ochotnica Górna 1:2 Szczawnica

Ochotnica Górna 2:0 Łapsze Niżne  

Ochotnica Górna 2:0 Sromowce

Ochotnica Górna 2:0 Krościenko          

1 i 2 miejsce będzie reprezentowało Region na Mistrzostwach Powiatu Nowotarskiego.


Gminne zawody w mini piłkę nożną chłopców

Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej w Tylmanowa -Zawodzie. Do zawodów przystąpiła szkoła gospodarzy, dróżyna S. P. im. Majora Henryka Sucharskiego w Tylmanowej, Ochotnicy Dolnej-Centrum, oraz dróżyna z naszej szkoły. Dróżyna z nasazej szkoły zajeła 4 miejsce w zawodach.

Gminne zawody w mini piłkę nożną

02.10.2018 r. odbyły się zawody w mini piłkę nożną. Szkoła podstawowa w Ochotnicy Dolnej-Centrum była gospodarzem. Oprócz naszej szkolnej drużyny szkolnej i gospodarz w zawodach udział Tylmanowa i Tylmanowa-Zawodzie. Chłopcy z naszej szkoły zajeli 3 miejsce.

Regionalne zawody w mini piłkę siatkową chłopców

10.01.2018r. odbyły się regionalne zawody w mini piłkę siatkową. Nasi chłopcy zajeli 3 miejsce i niestety nie przeszli dalej.

10 stycznia 2018 odbędą się zawody w mini piłkę siatkową. Życzymy naszym powodzenia naszym siatkarzom powodzeniai dobrego miejsca.

Gminne zawody w mini piłkę siatkową

 W dniu 18 grudnia 2017r. w naszej szkole odbyły się gminne zawody w mini piłkę siatkową. Nasza szkoła gościła drużyny ze Szkoły Podstawowej im. Majora Henryka Sucharskiego w Tylmanowej i Szkoły Podstawowej im. Księdza Jana Twardowskiego w Tylmanowej-Zawodzie. Zarówno nasza drużyna dziewczyn jak i chłopców w tych zawodach zajęły 1 miejsca.

Biegi przełajowe

04.10.2017r. odbyły się biegi przełajowe na których nasza szkoła zajeła dobre miejsca. Jola Ludwin z klasy 5 zajeła 1 miejsce w swojej kategorii a Jakub Szlaga 3. Z klasy 3 gimnazjum 1 miejsce zajeła Julia Rusnarczyk z naszej szkoły. Wszyscy byliśmy zadowoleni z wyścigu.

Rok szkolny 2016/2017

  

 Nasza szkoła posiada nowoczesne boiska sportowe do siatkówki i piłki nożnej, posiadamy także bardzo wydajną salę sportową w której nie raz były odbywane zawody sportowe. Nasza szkoła w ostatnich latach miała bardzo dobre osiągniencia w dziedzinie sportu, wysokie miajsca naszych siatkarek, jak równie dobre pozycje w biegach przełajowych. Miejmy nadzieje że w tym roku będzie równie dobrze, a może nawet lepiej.


 Już niedługo gminne zawody sportowe w piłkę nożną w Ochotnicy Dolnej, nasza drużyna ciężko trenuje żeby, zająć dobre miejsce. Miejmy nadzieje że, w tym roku się uda.


   26.09.2016 odbyły się międzyszkolne zawody przełajowe w których nasza szkoła wzięła udział. najlepsze miejsca zajeli:

  kl 4.

Jolanta Ludwin miejsce 2.

 kl 5

Piotr Chlebek miejsce 2.

kl 6

Dariusz Niewiadomy miejsce 4.

 


29.09.2016 roku odbyły się międzyszkolne zawody w piłkę nożną. W zawodach brały udział cztery szkoły.

 Winik:

Tylmanowa miejsce 1.

Ochotnica Dolna miejsce 2.

Zawodzie miejsce 3.

Ochotnica Górna miejsce 4.


  04.01.2017 roku w środę w naszej szkole odbyły się gminne zawody w mini piłkę siatkową. W zawodach brały udział trzy szkoły. Szkoła Podstawowa imienia M. Konopnickiej, Szkoła Podstawowa imienie H. Sucharskiega i Szkoła Podstawowa ks. J. Twardowskiego z Tylmanowej. Pierwsze miejsce z chłopców zajeła Szkoła Podstawowa imienia H. Sucharskiego. Z dziewczyn wygrała Szkoła Podstawowa imienia M. Konopnickiej w Ochotnicy Górnej.

Te szkoły będą reprezentować naszą gminę w zawodach rejonowych.

 

         

         

 


  Dnia 22.02.2017 roku odbędą się zawody w piłkę siatkową w Krośnicy. Dziewczyny z naszej szkoły będą brać udział. Miejmy nadzieje, że zajmą dobre miejsce.


  Dnia 03.03.2017 roku odbyły się szkolne zawody w mini piłkę siatkową. W zawodach brały udział klasy od 4-6. Wszyscy dobrz się bawali i nikomu się nic nie stało. Wyniki nie były brane pod uwagę. Bo najważniejsza w tych zawodach była dobra zabawa.

 

 


    W szkole podstawowej w poniedziałki organizowane są zajęcia w mini

piłkę siatkową, dla klas cztery i pięć.


06.06.2017 odbędą się Gminne zawody kolarstwa, w których bierze

udział nasza szkoła. Trzymajmy kciuki za naszą szkołę, żeby dobrze wypadła na tych zawodach. 


06.06.2017 odbeły się gminne zawody kolarskie w których uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się idealnie.

Najlepsze wyniki to:

Dariusz Niewiadomy - Miejsce 1 rocznik 2003/2004

Jakub Sikora - Miejsce 1 rocznik 2005/2006